GTA 4

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH GTA 4

Zbraně

Obecně

Různé

 • Zaměřovací systém: "zaměřovadlo" se v okamžiku míření bude pohybovat nad Nikovým ramenem
 • Na screenech z magazínu jsme mohli vidět, že Niko při jízdě v autě střílí s Glockem. V dřívějších GTA šlo střílet z auta pouze s SMG
 • Můžete se přitisknout ke zdi jako v Metal Gear Solid a krýt se tak před palbou

Získávání zbraní

 • Nemůžete jen tak jít do Ammunation a koupit si zbraň, musíte hledat v bočních uličkách, průchodech, sklepech a podobně, abyste získali zbraň
 • Munici si můžete koupit samostatně
 • Váš přítel (přítel vašeho bratrance) jménem Little Jacob prodává zbraně (9MM, SMG, Micro SMG) přímo z kufru svého auta, $100 za kus
 • S Ammunation se tak už asi nesetkáme

Používání, účinky apod.

 • Zranění se projeví podle toho kam nepřítele zasáhnete - po zásahu do nohy oběť upadne, po zásahu do ramene může upustit zbraň
 • Můžete se plazit a oběť tak překvapit, máte pak větší šanci na úspěch
 • Melee Combat - můžete s nepřítelem doslova mlátit o zeď, nábytek, nebo ho třeba shodit ze střechy
 • R* značně vypiloval různé účinky zbraní, je mnohem více možností a způsobů jak může váš protivník vypadat při umírání :)


Screen GTA IV Screen GTA IV Screen GTA IV

Popis jednotlivých zbraní

No co by to bylo za GTA, kdybychom neměli s čím mlátit, bodat, střílet a bůh ví co ještě. Zde vám přinášíme seznam toho, co budete moct využít k uvedení nepřítele do stavu mrtvolného. A způsobů je opravdu požehnaně.

KravMaga

Zbraň v GTA IV

Kravmaga je bojový styl, jenž využívají izraelské speciální jednotky. A tímto uměním bude oplývat i Niko. Pozor, není to sport, tento bojový styl je určen k zabíjení.

Cena: ???

Basebalová pálka

Zbraň v GTA IV

Sportem ku zdraví, to je sice dobré rčení, ale Niko si to asi vzal k srdci až moc a určitě s ní pochroumá nejen nějaké ty zloduchy a nepřátele.

Cena: ???

Vystřelovací nůž

Zbraň v GTA IV

Vystřelovací nůž, no přiznejte si, kdo ho nezná a kdo ho někdy použil. Zatím jsme ho mohli vidět jen v rukou mafiánů, ale určitě i tato zbraň se dostane Nikovi do rukou.

Cena: ???

Vojenský nůž "Rambo Knife"

Zbraň v GTA IV

"Rambo", to je první slovo, co se vybaví snad každému z nás. Tak i tato chladná, avšak krásná, zbraň se objeví v rukou našeho Nika. Díky jeho masivnosti není problém z nepřítele udělat "sekanou".

Cena: ???

Glock 18

Zbraň v GTA IV

Glock - starý dobrý německý "kvér". Oblíbený především u američanů, hlavně u policistů. Tato zbraň bude nejčastější, jako tomu bylo u základní pistole v předchozím díle GTA.

Cena: ???

Silencer

Zbraň v GTA IV

Tuto zbraň opravdu nejde s přesností určit, ale můžeme to odhadovat na Beretta s tlumičem.

Cena: ???

Desert Eagle

Zbraň v GTA IV

Zde před sebou máme největší a nejlepší zbraň své třídy. Bez ostýchání udělá do nepřítele díry jako od kanónu. Tahle hračka se ukazuje skoro v každé akční hře a především pak u "záporáků".

Cena: ???

MP5A

Zbraň v GTA IV

No, tak zbraň MP5 snad nemusím ani představovat. Nejkompatibilnější zbraň používaná především jednotkou NAVY. Patří do řady A, tudíž se sklopnou pažbou, možná se objeví i verze druhá s pevnou pažbou.

Cena: ???

MP10

Zbraň v GTA IV

Tak tato verze MP je velice málo známa a její vzhled není opravdu dvakrát nejlepší. I přesto se ve hře objeví a budeme si z ní moc postřílet nějaké ty živé terče.

Cena: ???

UZI

Zbraň v GTA IV

UZI - malý společník pro každou příležitost. A soudě podle screenů a videí i hojně používaná. K této hračce není taky třeba co dodat, víme své z předchozích dílů :)

Cena: ???

Winchester

Zbraň v GTA IV

Pumpovací brokovnice. Zde ve verzi "defender" tudiž bez pažby. U policistů se objevuje ve verzi s pažbou, taktéž můžeme znát z předchozích dílů GTA. Určitě si s ní užijeme plno zábavy.

Cena: ???

AK-47

Zbraň v GTA IV

Děkujeme sovětský svaze za tuto božskou zbraň, amen. Tato zbraň, jenž je snad nejvíce rozšířeným samopalem na světě, je díky své kvalitě a jednoduchosti nejoblíbenější. Můžeme jí vidět v několika podobách, tady se však setkáme se základní verzi 47, známou taktéž z předchozích dílů.

Cena: ???

M4A1

Zbraň v GTA IV

Amerika opět na místě i se svou zbraní, jejíž předchůdci se ukázali už za války ve Vietnamu. Tento multifunkční samopal je velice oblíbený a dosud jí používá americká armáda.

Cena: ???

PSG 1

Zbraň v GTA IV

Odstřelovací puška ze série G3. Jeden z typu G3 bylo možno vidět na artworku s odstřelovačem na střeše.

Cena: ???

Sniper Rifle

Zbraň v GTA IV

Tuto odstřelovací pušku zatím nikdo z jistotou nedokázal indetifikovat, je hodně návrhů co je zač, nejčastějším je SOCOM.

Cena: ???

RPG

Zbraň v GTA IV

Velké a nadělá to nejvíce škod, co je to? No přece RPG. Nejjednodušší cesta k sundání něčeho z oblohy. Myslím si, že je zbytečné o této zbrani nějak více mluvit.

Cena: ???

Molotov

Zbraň v GTA IV

Koktejl, který vám vypálí 100% cokoliv (kromě CD a DVD). Jak jsme mohli vidět v posledním 4. traileru, používají ho i starší dámy k uchránění svého majetku.

Cena: ???