GTA 4

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH GTA 4

Výklad traileru

Výklad traileru

V této sekci je rozebrán první trailer GTA 4. Scéna po scéně.
Autorem je Jordan z planetgta.com, český překlad: Otah. Díky oběma.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 1
Čas: 00:00-00:06
Popis: Vlak projíždí Liberty City. Štítek vlevo hlásá „Navštivte Vice City - $300“. Na billboardu je reklama na aerolinky flyUS. Jiný říká „Mega Mart, stříbro, hodinky, sportovní oblečení, hry, brýle, košile“. Vpravo se objeví ještě jeden reklamní štítek, ale je hned zakryt projíždějícím vlakem. Všimněte si, že vlevo je nástupiště. Dále si všimněte plynné látky, která stoupá z větráků u oken domu. Že by to byl znak ročního období? Že by ve hře byla roční období?

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 2
Čas: 00:06-00:10
Popis: Muž v modrém sportovním autě si seřizuje zrcátko a po jeho pravici jdou dva chodci ulicí podél horské dráhy jménem „Screamer“. Všimněte se, že cesty nejsou perfektně rovné. Je zřetelně vidět jeho zvlnění, hrbolky atd. Vlak horské dráhy není vůbec vidět. Plot vypadá, jako by se dal přeskočit. Všímáte si stínování? Je mnohem lepší než v předchozích hrách. Ráfky kol na autě vypadají jako vymodelované a ne jen vytvořené pomocí textury, jak známe ze starších dílů.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 3
Čas: 00:10-00:14
Popis: Auto jede ulicí, dva muži sedí na schodech před domem. Níže sedící muž má na tričku logo „RON“. To se objevuje i ve snímku č. 4. Všimněte si krytu na silnici, přes který auto přejíždí. Dále si povšimněte klimatizačních zařízení (podobně jako ve snímku č. 1), že kterých stoupá pára nebo nějaká podobná plynná látka. Je snad zima? Je tohle ten důvod, proč vidíme tento plyn? Bude mít hra roční období? Jsou tam minimálně dvě tyto jednotky, největší z nich na konci scény, kdy video přechází do černé barvy. Také si všimněte odpružení kol auta, když projíždí nerovným terénem. V pozadí je park. Je to snad Central Park? Těžko říct. Zdá se, že je trochu problém se světlem, které svítí skrz stromy na domy, ale to je jen malý detail.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 4
Čas: 00:14-00:17
Popis: Na tomto snímku vidíme nápis Liberty Ferry Terminal (terminál trajektů), ve kterém chybí písmeno. Napravo vidíme trajekt. Kolem poletují rackové. Z vody se vynořují předměty, což nám ukazuje, jak bude vypadat fyzika ve hře. Všimněte si vlevo nahoře v dálce v pozadí budovy, na které je nápis „RON“ (stejně jako na tričku na snímku č. 3).

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 5
Čas: 00:17-00:18
Popis: Na tomto snímku vidíme znak „LIBERTEEN“. Je to snad časopis pro teenagery? Všimněte si obličeje dívky na pravé straně billboardu. Tento snímek také hezky ukazuje siluetu města.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 6
Čas: 00:18-00:19
Popis: Na tomto snímku vidíme kostel, velmi podobný tomu z GTA III. Stromy se nehýbají, ale možná zrovna nefouká vítr. Některé textury na kostelu mají celkem malé rozlišení, ale přece jen ve hře to může být jinak. Osvětlení, které se rychle mění, vypadá nádherně.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 7
Čas: 00:20
Popis: Socha Svobody. Všimněte si, že nevidíme předek sochy. Vsadím se, že na knize, kterou drží v ruce, budou nějaké nápisy, které tam ve skutečnosti nejsou.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 8
Čas: 00:20-00:21
Popis: Tento snímek ukazuje několik budov. Díváme se na nebe proti slunci. Můžeme předpokládat dynamicky se měnící a pohybující se mraky. Jedna z budov vypadá jako Empire State Building.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 9
Čas: 00:21-00:22
Popis: Tento snímek ukazuje jednu budovu a zvýrazňuje světelné efekty. Jedná se pravděpodobně o Chrysler Building.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 10
Čas: 00:23
Popis: Toto je ve skutečném New Yorku budova Flatiron (= žehlička). Byla postavena před více než 100 lety.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 11
Čas: 00:23-00:24
Popis: Tento snímek ukazuje Times Square Studios (v 11:12 dopoledne) se třemi markýzami se šesti řádky textu. Spodní řádek není příliš vidět. Zde je přepis: Take2+69% DAS-2% DEV+3% DER-2% some shares (= některý sdílí)
have gone down African markets continue to perform (= poklesly Africké trhy pokračují ve vykonávání)
after cheese crisis (= po sýrové krizi) 11:12 GHT+3% OPJ-2% ERE+1% KLY-2% TYU+3% NYH-
continue to perform Energy prices up following long decline (= pokračují ve vykonávání Ceny energií vzrůstají v důsledku dlouhého odmítání)
following long decline Dutch markets t (= v důsledku dlouhého odmítání nizozemských trhů)

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 12
Čas: 00:24-00:25
Popis: Budova GetaLife je parodií na pojišťovnu MetLife.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 13
Čas: 00:25-00:26
Popis: Tento snímek ukazuje mnoho věcí najednou. Začněme nahoře vlevo, kde se nachází část loga Sprunk. Pod ním je láhev piva, na které je zřejmě napsáno „PREWASHED“. Vedle znaku basketbalového míče jsou nějaké hodiny, nastavené na 00:00. Vpravo nad ním je telefon Whiz. Nad ním je logo Bank of Liberty a její dvě lokace: Columbus Avenue a Calcium Street. V tomto červeném poli, nad slovem Columbus, je rozmazaný nápis říkající něco jako „laskavost (+něco)“.
Nad tím je logo FLEECA. „FL“ jako Florida a „CA“ jako Kalifornie? Možná to říká „to flee Kalifornia“ (= utéct z Kalifornie). Nevíme. Zní to jako obuvní firma. Posuneme-li se na snímku dále doprava, vidíme cosi se jménem „360“, možná nějaké spojení s konzolí Xbox 360. Napravo od toho billboardy s nápisy „Fotoaparáty (kamery)“ a „Počítače“. Filmový plakát vpravo hlásá „DAP!“ nebo něco podobného. Další filmový plakát se znakem „Z“ by mohla být například parodie na Zorra. Dále tu vidíme billboard s názvem filmu „Spal jsem s tvojí matkou“ s hvězdami Harvey a Taylor v hlavních rolích. Další jméno je rozmazané. O trochu výše je obrázek auta. Nedokážeme identifikovat loga vpravo od auta a filmových plakátů.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 14
Čas: 00:26-00:27
Popis: Zde je ukázána prosklená střecha nějaké newyorské budovy. Působivé je, že můžete vidět co se děje venku, pokud jste vevnitř budovy. Zdali tato možnost bude v každé budově nebo ne, to se uvidí.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 15
Čas: 00:27-00:28
Popis: Pohled na opuštěné vlakové depo, do něhož nádherně svítí světlo za svítání/soumraku. Všimněte si způsobu, jakým vyrůstá tráva ze země.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 16
Čas: 00:28-00:29
Popis: Tento snímek ukazuje enormní množství materiálu. Začněme vlevo, tam stojí novinové automaty. Před nimi na chodníku vidíme dvě kovové mříže, což by mohlo být metro, podchod nebo něco podobného. Nad semaforem je logo novin Liberty Tree, jejichž slogan zní „včerejší zprávy dnes“. Napravo je znak „I (srdce) Liberty City“ (= miluji Liberty City). Jiný znak (napsaný červeným písmem) pro změnu říká „Exkluzivně do Liberty City“.
Nad tím je billboard America’s Next Top Hooker, který říká „již brzy“ v CNT. Reklama na „Max Renda“ (makeup?) obsahuje nějaké skryté písmo, které připomíná slovo „NIGHT“. Není to zřetelně vidět. Nicméně odkazuje na schopnost renderu ve 3D Studio Max. Napravo od billboardu Top Hooker je jeden, který hlásá „Do hry“ a ukazuje kohosi s basketbalovým míčem. V dálce v pozadí snímku můžeme vidět billboard s lahví piva. Je to ten samý jako na snímku 12?
Dole vpravo je na jednom snímku vidět policista, který pije ve službě, dále student s taškou přes rameno. Dále prochází okolo osoba s kufříkem. Vpravo dole je také prodavač (stánek s hot dogy?). Pod velkým billboardem propagujícím hodinky KRONOS je bufet Bean Machine se slogany „Konec času“ a „The Gigante“. Nad billboardem je ještě hlava žraloka a další reklama na Sprunk. Hned vedle je Cluckin’ Bell. Dále se zde nachází otočné logo flyUS.
Na ulicích zahlédnete občas dva lidi v autě. Můžete vidět policejní auta nebo třeba různé typy taxíků (minivan, obyčejný…). Nejzajímavější je fakt, že v této scéně se každý snímek rovná jedné minutě herního času. Začíná v 11:32 a končí v 12:02. To lze snadno zjistit spočítáním snímků a sledováním dvou časových údajů na markýze vlevo. Markýza říká toto:
zářivé mýdlo (nebo možná „mýdlo Flash“ –pozn. překladatele) Vám umožní cítit se mladší
11:34 čas na hnědý kruh
kupte si více zboží jinak nikdy nebudete mít dost
utrácení peněz Vás učiní šťastnými
naše nové SUV spotřebuje více paliva než jakýkoli náš konkurent
V průběhu se objevuje i čas 11:43.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 17
Čas: 00:29-00:30
Popis: Tato scéna má na začátku jeden snímek s detailním záběrem na chodce. Dále si všimněte rampy pro zdravotně postižené před budovou policie (viz obrázek s policisty nad vchodem). Vypadá jako budova NYPD (využívané také pro nábor do armády), která sídlí uprostřed ulic Times Square. Můžete si schválně porovnat tuto budovu s tou skutečnou.
V této scéně vidíme ale také nějaké problémy. Žena prochází skrz malou budovu na úrovni terénu. Všimněte si na screenshotu, že její nohy prochází skrz rampu pro vozíčkáře. Na jiném snímku vidíme ženu, držící tašku s názvem obchodu Shodi. Jiní lidé nesou sáčky, ze kterých trčí nějaké věci. Jiní zase nesou jakési věci, což by mohly být telefony nebo jídlo. Nelze to jasně specifikovat.
V pozadí je reklama na pivo Logger. Také vidíme ME TV Theater. Vidíte název ulice na semaforech? Dále je tu reklama na Burger Shot, která propaguje „Heart Stopper 6th Burger“ (doslova „6. karbanátek zastavující srdce“). Vedle je reklama na nějaké „Zbraně“. Všimněte si také tlustého policisty na tomto snímku. Také jsou zde přítomny, automaty na noviny a stánek s hot dogy a další reklama na Maxe Renda. Je tu k vidění mnoho dalších chodců. Jedna žena zastaví na chodníku na pár sekund a pak zase pokračuje v chůzi. Také je zde autobusová zastávka.
Nemohl jsem identifikovat budovu mezi dvěma budovami v pozadí vlevo. Má moderní vzhled a bílou barvu. Je vidět jen malý svislý kousek. Nicméně člen PlanetGTA buetforasif mě upozornil, že jde o Hearst Tower. Jak jsem zjistil na Wikipedii, tato budova stojí ve skutečnosti nedaleko Columbus Circle. To je zajímavé, protože snímek č. 13 ukazoval růžový billboard, který zmiňoval Columbus Avenue, což by mohlo znamenat určité spojení.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 18
Čas: 00:30-00:31
Popis: Tato scéna ukazuje krásný efekt stínování. Vypadá opravdu úžasně. Jeden chodec nese knihu velikosti jedné z oněch mini-biblí. Jiná osoba mluví s policistou a poté odchází každý svou cestou. Je tam také holohlavý muž, osoba s batohem, tlustý neurvalý muž, který vypadá, jako když právě vylezl z tetovacího salónu, atd. V jednu chvíli chodec upustil knihu a ta zůstala ležet na zemi, i když odešel.
Tato scéna se odehrává na stejném místě jako ta předchozí. Můžeme to poznat podle trojúhelníkového tvaru chodníku. Směrem dolů se nachází ona malá policejní stanice.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 19
Čas: 00:31-00:35
Popis: Tento záběr nám ukazuje pohled ze strany jednoho mostu, přičemž vidíme další most o něco vzdálenější. Všimněte si gondoly a doků dole v dálce. Kolem projíždějí taxíky a velká nákladní auta s ilustracemi/graffiti. Slyšíme postavu, jak říká: „Život je složitý.“ Jak se obraz stmívá, můžete spatřit vodu ve spodním levém rohu.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 20
Čas: 00:35-00:38
Popis: Tato scéna ukazuje hlavní postavu, která pokračuje v promluvě: „Zabil jsem hodně lidí.“ Jednou mrkne. Všimněte si dvou živých holubů, sedících na soše anděla vlevo. Poté, co se obraz posune více vlevo, můžete spatřit těsně vedle podstavce sochy muže a dítě, sedící na lavičce, natočeni směrem od kamery. Tedy není jisté, že ona hlava dítěte je skutečně hlava dítěte, může to být jen zakulacený sloup.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 21
Čas: 00:38-00:41
Popis: Tento snímek ukazuje přístav, kde kotví velká loď jménem Platypus. Je to snad loď, na které přicestuje hlavní postava do Liberty City? Je úvodem hry váš příjezd do Liberty City, něco jako byl v Half-Life Gordon Freeman transportován do Black Mesa? Pokračuje v monologu: „pašoval jsem lidi, prodával jsem lidi.“ Všimněte si také aktivních pracovníků v doku. Dva z nich drží v rukou prkna. Jeden z nich se s prknem otáčí a mění se množství světla, které se od onoho prkna odráží. Ostatní vypadají, jako by měli nářadí. Někteří chodí, jiní ne.
Prolétají rackové. Vlevo je stěží vidět centrum města, přesto vypadá velkolepě.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 22
Čas: 00:41-00:45
Popis: Tato scéna ukazuje hlavní postavu, jak jde po mostě v nejkrásnější denní dobu. Zdá se, že je to západ slunce. Všimněte se způsobu jeho chůze. Má na sobě tepláky. V dálce jsou malé budovy. Krásný záběr. Říká: „Možná, že tady to bude jiné.“

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 23
Čas: 00:45-00:50
Popis: Toto je závěrečný záběr před západem slunce, než přijde noc. Panorama, racek a krásná loď zakončují tento úžasný trailer. Do obrazu se prolne logo „IV“ a zbytek obrazovky zčerná. Na závěr se objeví logo Rockstar a Rating pending (= hodnocení ještě nepřiděleno).

 

V této sekci je rozebrán druhý trailer GTA 4. Scéna po scéně.
Autorem je Jordan z planetgta.com, Překlad: Otah, Johnny, tKoudy.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 1
Čas: 00:04 - 00:05
Popis: Tento první široký záběr části města vyznačuje oblast, ve které se bude odehrávat zbytek traileru. Můžete vidět známé budovy, most, který jsme již také viděli mnohokrát, a vodu ve spodním levém okraji (patrně se nachází i pod místem, kde je umístěna kamera). Všimněte si několika rozsvícených světel v budovách na pravé straně snímku a také odrazů ve vodě vlevo. Zdá se, že na snímku nejsou vidět žádná auta.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 2
Čas: 00:06 - 00:07
Popis: A tady už máme vidět auta, zdá se, že jsou pouze dvě. Všimněte si pohupujících se předmětů ve vodě a zajímavého půlkruhu na levé straně, než kamera zazoomuje do auta.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 3
Čas: 00:07 - 00:09
Popis: Zdá se, že v tomto záběru chtěl R* ukázat funkčnost zpětných zrcátek – skutečně v nich můžeme vidět odraz za autem. Nedá se z tohoto záběru jasně říct, zda vnitní zpětné zrcátko nefunguje, nebo zda pouze odráží v tomto úhlu strop auta. Všimněte si Nikových rukou na volantu a také jeho oblečení, které kopíruje jeho pohyby. Uvnitř auta vidíme nápis "Imponte". Je to snad nějaké narážka na impotenci? Možná, stejný nápis je i ve snímcích 6 a 44.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 4
Čas: 00:09 - 00:10
Popis: Tento záběr nebyl ničím neobvyklým, dokud jsem ho neanalyzoval. V pozadí je okno, kterým je vidět ven. To, co vidíme, není plakát na stěně kanceláře, jak se na první pohled zdá, ale velký billboard na budově. Propaguje nějaký telefon, podobně jako jsme viděli na 24. snímku prvního traileru. Nejde ale o tentýž ani o stejné místo.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 5
Čas: 00:10 - 00:11
Popis: Na ceduli vidíme informaci o poplatku $5 (pravděpodobně mýtné) a je vidět také nápis "Thank You" (děkujeme vám). Všimněte si bezpečnostní kamery a také toho že v okolí nejsou žádná auta. V dálce vidíme zelenou ceduli s názvy měst, čtvrtí nebo možná ulic, bohužel ji nelze přečíst.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 6
Čas: 00:10 - 00:11
Popis: Jako na snímcích 3 a 44 můžeme vidět v autě slovo "Imponite". Na snímku čeká nějaká žena na autobusové zastávce, dále vidíme muže s cigaretou, jak jde a kouří. Zklamáním je možná špatné rozlišení výlohy obchodu za autobusovou zastávkou. Na alternativním snímku této scény vidíme nějaké asijské znaky. Žena vlevo vypadá skoro stejně jako ta, kterou jsme viděli na zastávce – že by stejný model? Pokud je to pravda, pak doufejme, že ve finální verzi bude tenhle jev omezen. Vidíme další výlohu, mající opět celkem nízké rozlišení.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 7
Čas: 00:13 - 00:14
Popis: Všimněte si dvou značek s názvy ulic v pozadí snímku. To je jeden z prvních důkazů toho, co R* potvdil před několika týdny. Během tohoto rychlého záběru vám mohlo uniknout, že postava vpravo neoblomně vrtí hlavou. Stromy v pozadí vypadají zcela statické, bez pohybu. Doufejme, že je to tím, že zrovna nefouká vítr.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 8
Čas: 00:15 - 00:16
Popis: Statue of Happiness (Socha Štěští) v dálce před námi, taxík, po levé straně park. Tento záběr potvrzuje že Niko řídí Stallion. Je tam také nějaká cedule na sloupu, vlevo, ale není dobře vidět.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 9
Čas: 00:16 - 00:17
Popis: Nejlepší na tomto záběru jsou značky s čitelnými slovy. Bohan je rovně, North Holland doleva a Downtown a Midtown doprava. Všimněte si dvou policistů v autě. Jeden je černoch, druhý běloch. V autě za nimi jsou pravděpodobně také dva lidé, ale není to jasně zřetelné. Policista, který řídí, se dívá lehce doprava, ale jak se policejní auto zhouplo, když přejíždělo příčnou nerovnost na silnici, hlava se mu lehce zakývala. Druhý policista na konci záběru otáčí svou hlavu doprava.
Kulaté logo na předku auta připomíná znak Mercedesu. Už víme, že je ve hře kopie Chrysler Building, která by se mohla jmenovat Classique Building (na Nikové autě je nápis "Classique", že by alegorie Chrysleru?). Možná to nedává moc smysl, ale kdo ví.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 10
Čas: 00:17 - 00:18
Popis: V pozadí máme několik nápisů. Jeden z nich je "Skin Care & Nails" (Péče o pleť a nehty). Další vlevo není dost vidět. V popředí je znak "69th Street Diner", který evidentně má interiér, do kterého pravděpodobně bude možno vstupovat. Žádní lidé sice uvnitř nejsou vidět, ale jsou vidět jídelní lístky, světla a dekorace na zdi u stropu. Na konci tohoto zábru můžeme vidět ještě zcela vlevo písmena "LA". Je možné, že jde o prádelnu. Podívejte se na alternativní snímek.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 11
Čas: 00:18 - 00:19
Popis: Nic zvláštního v tomto záběru. Komíny a most v pozadí, most nad Nikem, v prostoru rozvody elektřiny a stromy. Na spodním levém kraji je špatně vidět skrz mlhu nějaká budova.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 12
Čas: 00:19 - 00:20
Popis: Chodec si kupuje jídlo, všimněte si jeho pohybů rukou (naznačuje). V prodeji jsou mimo jiné "Sprunk" a "eCola". Vlevo jsou obchody, jeden z nich je Burger Shot. Na tomto alternativním snímku vidíte tři žluté šipky, první naznačuje autobusovou zastávku, druhá něco co by mohla být markýza (reklamní tabule s běžícím textem) a třetí lidi stojící v pozadí, vedle Nikovy ruky.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 13
Čas: 00:20 - 00:21
Popis: Na tomto screenshote nenájdeme veľa zaujímavého. Pri Nikovom pravom ramene si môžete všimnúť akýsi druh zeleniny. Na stene visí naberačka a ďalšie kuchynské "náradie". Všimnite si aj výraz Nikovej tváre (v pohybe je to lepšie vidieť). Na šporáku sú hrnce a vedľa nich tácka s cestom (pravdepodobne chleba pripravený na pečenie).

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 14
Čas: 00:21
Popis: Zdá se, že vpravo (poté co Niko popojde) se nachází nějaká siréna (nebo možná světla na stožáru). Všimněte si také všech budov. Co je ona drátěná konstrukce vlevo na snímku? Vypadá skoro jako kopie přístavu v Chelsea – podívejte na tuto fotografii. Prohlédněte si také alternativní snímek.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 15
Čas: 00:22
Popis: Tento screenshot je takmer totožný s trinástym, avšak vyskytujú sa tu menšie odlišnosti.Niko sa pohol kúsok dopredu a odhalil nám ďalšie veci. Teraz už môžeme povedať, že spomínanou zeleninou sú paradajky, vedľa ktorých je položený valček na cesto. Spoza Nika vyčnieva tácka, ale nevieme presne určiť, čo na nej je. Možno iný druh chleba...nie je to jasne viditelné.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 16
Čas: 00:23
Popis: Toto je naozaj zaujímavé. Niko kráča pred nejakou osobou, môžeme predpokladať, že ide o Romana, jeho bratanca. Niko je v čele a vyzerá to, ako keby šiel vyriešiť nejaký problém, o ktorý sa Roman nedokáže sám postarať. Všimnite si telefónne zoznamy vľavo na zemi. Boli doručené, ale nájomníci si ich nikdy nevyzdvihli. Pri pohľade na dlážku sa dá spozorovať aj jej lesknutie. Nápis na stene hovorí: "Odhadzovanie odpadkov je oplzlé a sobecké! Nerobte to!" Môžeme sa s ním stretnúť aj na 18. obrázku. Vedľa nápisu je asi nejaké upozornenie a vedľa neho pravdepodobne oficiálny dokument. Oba sú však nečitateľné.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 17
Čas: 00:24
Popis: Zámky boli pravdepodobne vymodelované tak, aby sa dali v hre plne využívať. Veríme, že budete môcť vbehnúť do miestnosti a zamknúť za sebou dvere.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 18
Čas: 00:24 - 00:25
Popis: Keď vyrazia dvere, vyletia trosky z rozbitého zámku. Zámok s retiazkou sa rozpadne na polovicu. Roman (ak je to teda on) vyzerá vyľakaný, ale Niko je v pohode :). Podľa menovky na dverách môžeme zistiť, že v byte číslo 147 býva istý B. Crane. Číslo bytu môže naznačovať, že sa nachádza na prvom poschodí. Nápis na stene zo 16. screenshotu nájdeme aj tu. To znamená, že Niko a Roman sa otočili doprava a vyrazili dvere.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 19
Čas: 00:25 - 00:26
Popis: Všimněte si Nikovy helmy. Ta přidává na celkové reálnosti hry oproti předchozím dílům. Tommymu Vercettimu nedělalo žádný problém naskočit na motorku a bez jakékoli ochrany obličeje a hlavy vyrazit. Niko jede na tomto záběru evidentně přes most, po své levici (z našeho pohledu vpravo) míjí nákladní auto, na kterém můžeme pozorovat cosi zajímavého. Na tomto alternativním snímku vidíme vepředu nahoře průduch. Znamená to, že náklaďák dokáže uchovat zmražené potraviny?

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 20
Čas: 00:26 - 00:27
Popis: na tomto snímku vidíme ruské kolo "Liberty Eye", které je věrnou kopií Wonder Wheel na Coney Islandu. Napravo je "Campbell's World O' Stuff" (volně: "Campbellovo zboží z celého světa") se svým sloganem "Chcete to? Máme to!". Další znak nalevo je "The Corpse Ride" (něco jako "Jízda smrti") s podtitulem "Troufnete si vstoupit?". V pozadí je dále stánek s hot dogy, který ale vypadá dost opuštěně. Vpravo od něj je popelnice, kterou pravděpodobně bude možné převrhnout. Vlevo podél stěny vidíme dále nějaké přepravky. Přes pravý horní roh vede elektrické vedení.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 21
Čas: 00:28 - 00:29
Popis: Na tomto snímku se nevyskytuje nic zvláštního. Zeď pokreslená grafitti, podel níž se Niko blíží k rohu. Pravděpodobně jde o naskriptovanou scénu, nepředpokládáme, že by se Niko běžně ve hře pohyboval takhle podél zdi.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 22
Čas: 00:29
Popis: Na snímku vidíme schodiště, po kterém budeme moci vystoupat nahoru. Všimněte si graffiti za rohem - možná poznáváte El Burra z GTA III. V pozadí vpravo je vidět most. Policejní auto je prázdné. Vidíme také elektrické vedení. Okna domu, kolem kterého Niko prochází, se zdají být neprůhledná a mají nízké rozlišení, což zřejmě signalizuje, že půjde o nepřístupné vnitřní prostory.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 23
Čas: 00:30
Popis: Všimněte si pohybu policistů, nesoucích na svých uniformách nápis "N.O.O.S.E.". Můžeme vidět stromy, policejní auta obléhající budovu, Bank of Liberty, velký sloup vlevo, semafory a jejich stíny, dřevěné zátarasy, skříňku s ovládáním semaforů a v neposlední řadě také vidíme realistické stíny budov.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 24
Čas: 00:30
Popis: Vidíme Nika hned vedle graffiti s El Burro, pod schody. Všimnete si knoflíků na košili. Dále vidíme elektrické vedení a v dálce v pozadí nějaké stromy.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 25
Čas: 00:31
Popis: Další snímek Bank of Liberty. Všimnete si vysílaček u policistů. Všimněte si v pozadí jakoby nad vysílačkou policisty vpravo reklamy na telefon. Mohl by to být ten samý billboard, jako byl na snímku číslo 4. Tudíž onen záběr by mohl být zevnitř Bank of Liberty.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 26
Čas: 00:32
Popis: Všimněte si dveří na střechách. Můžeme vidět také vodojemy. Vpravo vidíme dve velké ventilační otvory s větráky. Zdá se, že střechy jsou navzájem tak blízko, že bude možné skákat z jedné na druhou. Okna převážně nevypadají, že by byla průhledná, což pravděpodobně znamená, že zdaleka ne každý interiér bude přístupný. V pozadí snímku vidíme keře podél chodníku. Úplně vlevo skoro u spodního okraje vidíme nějakou žluto-černě pruhovanou čáru.
Kola vrtulníku se točí. Všimněte si budov v pozadí s nízkými detaily. Vidíte ten oblouk v dálce? Dokáže ho někdo identifikovat? Jedna z budov v tomto záběru se načetla až po několika snímcích, což vypadá jako problém s načítáním. V tomto alternativním snímku vidíme další dva průduchy ventilace s větráky. Šipka ukazuje na možný vstup do metra. Nakonec si všimněte detailní střechy pod vrtulníkem.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 27
Čas: 00:33 - 00:34
Popis: Všimněte si, jak Niko při běhu sevře pěst. Okolo něj leží prkna. Jedno z nich je opřené o dveře, o nichž nelze říct, zda jsou či nejsou průchozí. Vidíme celkem zblízka vodojemy, jako na snímku 26. Ostatně místo z tohoto záběru se mu velmi podobá.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 28
Čas: 00:34 - 00:35
Popis: Niko se zuby nehty drží na tiráku Cluckin' Bell. Všimněte si výfukových plynů u zadku auta, možná je to částečně kouř od brždění. V pozadí je restaurace se zahrádkou - stoly a slunečníky. Strom v popředí je velmi detailně zpracovaný. V záběru jsou ještě dvě další auta. To napravo vypadá také jako tirák, to nalevo je osobní auto. Všimněte si také sloupů s elektrickým napětím, lamp, malé budovy která vypadá jako starý kostel nebo možná škola a dvou nápisů, které jsou jen stěží vidět nad slunečníkama restaurace.
Na tomto alternativním snímku můžete vidět vynikající detail budovy vpravo. Nejsou na něm opakující se textury. Na křižovatce nejsou semafory, možná to není křižovatka, ale jen rozšířená silnice. Zajímavá je část povrchu silnice - všimněte si dlažebních kostek.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 29
Čas: 00:35
Popis: Květinová tapeta vlevo i vpravo, růžové dveře, muž kterého zatím neznáme a něco záhadného na pravé stěně. To je vše co je tu vidět.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 30
Čas: 00:36
Popis: Chlápek vytahuje na vystrašeného Nika něco jako nůž (ostří). Zajímavý je vzorek podlahy. Všimněte si také detailní zdi v levém horním rohu záběru.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 31
Čas: 00:36 - 00:37
Popis: Na tomto záběru vidíme mnoho budov. Hodně lidí tvrdí, že ten muž, který visí na helikoptéře, není Niko. Někdo dokonce tvrdí, že to rozhodně není Niko. Myslím, že "rozhodně" není to pravé slovo, protože vyloučené to není. Může to být také Roman nebo jakákoli jiná postava, o které jsme ještě neslyšeli. Nechápu, jak si mohou být lidé tak jistí, o koho jde.
Co se týká staveb, vrtulník přelétá nad oblastí Times Square. Vidíme velkou věž s parabolami (anténami), která se nachází na střeše Bloomberg Tower. Za ní můžeme vidět budovu z prvního traileru (snímek 13). Na alternativním snímku vidíme vrchol nějaké budovy, kterou jsme zatím pravděpodobně nemohli na žádném záběru vidět.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 32
Čas: 00:37
Popis: V tomto záběru Niko někoho mlátí. Vidíte muže úplně dole na pravé straně? Je vidět jen na jednom jediném snímku z traileru. Je to Roman? Všimněte si zářivky vysící na stropě. Ubližuje Niko někomu, kdo právě leží na posteli v nemocnici? Můžeme jen hádat.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 33
Čas: 00:38
Popis: Všimněte si napravo basketbalového koše. Nějaký člověk mlátí jiného, možná ho přepadl. Oněch šest oken na domě vlevo vypadá, že na nich nejsou stejné textury. Balkóny taky vypadají pěkně.
Možná jste si nevšimli, že na snímku je pravděpodobně vidět kousek horské dráhy Screamer (který si jistě pamatujete ze začátku prvního traileru). Jedna zatáčka dráhy je vidět zcela vpravo uprostřed.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 34
Čas: 00:39
Popis: Štítek na vlaku nám toho říká poměrně dost. Jde o vlak "A", což by znamenalo, že po městě jezdí víc vlaků. Dále vidíme na štítku vyznačené (asi) konečné zastávky 187th St. a Washington Heights. Skoro s jistotou můžeme říct, že se jedná o záběr toho samého místa, jako na 1. shotu traileru jedna (respektive kamera míří stejným směrem, ale z jiného místa).
Na alternativním snímku si všimněte, že okno vlevo je průhledné. Avšak nevidíme interiér vlaku, ale vidíme okolí za vlakem, jakoby tam chyběl zbytek vlaku. A určitě nejde o odraz, protože vidíme stromy, které jsou za vlakem směrem od nás. Kdyby to byl odraz, viděli bychom vlakovou zastávku nebo domy v pozadí.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 35
Čas: 00:40
Popis: Detaily tohoto snímku vypadají opravdu pěkně. Všimněte si odpadků, které se povalují všude kolem. Uvnitř odpadkového koše jsou jednotlivě vymodelované odpadky. Stromy hýří barvymi, což napovídá, že by mohl být podzim. Dále vidíme lampy, slovo "EAST" na billboardu nad Nikem, vysoké domy, kolemjdoucí, kteří dělají různé věci, jednoduše je tu k vidění mnoho věcí.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 36
Čas: 00:41
Popis: Opět vidíme pěkné detaily. V pozadí uprostřed vidíme velký stožár (pravděpodobně s anténami), nejméně dva kontejnery s odpadky, nápisy "The Original Johnson's", "Fresh Cut Fries" a "Drugs Prescriptions", ventilační otvory domů či vodojem. Zajímavý je také fakt, že jde o opačný pohled k tomuto screenshotu.
Možná jste si nevšimli dvou lidí nad Nikovým ramenem. Jeden z nich má čepici, kterou jsme zatím nikde neviděli, a jde za Nikem, druhý sedí, dívá se před sebe a pak otočí svou hlavu doleva na Nika. Podívejte se napřed na snímek nad tímto textem a poté na tento alternativní a uvidíte, jak jí otočil. Nad tímto mužem pak vidíme zelenou ceduli s bílým písmem. Je na ní "... House Est...", což by mohlo znamenat třeba "estate" (majetek) nebo "established" (stanovený). Těžko říct, stejně jako co je napsáno na modré tabulce blíž k Nikovi.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 37
Čas: 00:42
Popis: Nie som expert na zbrane, ale myslím si, že Niko strieľa z AK-47. Všimnite si tašku s popruhom, ktorú ma na chrbte. Úložný priestor u oboch áut je otvorený. Vyzerá to tak, že Niko z nich práve niečo vyberal, keď prišli policajti. V pozadí sa na ľavej strane nachádzajú dvere. Určite vidíte, ako je nad nimi zošikmená strecha. Nad ňou je rebrík, pravdepodobne vedúci na požiarne schodisko. Mohol Niko zísť dole týmto rebríkom, zošmyknúť sa po streche priamo na auto vľavo a potom začať strieľať? Viem, že sú to len dohady, ale chcem sa o ne s vami podeliť. Auto vpravo má na mieste pre poznávaciu značku pravdepodobne nápis Liberty City State.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 38
Čas: 00:42 - 00:43
Popis: Nejzajímavější věc na tomto záběru je bezesporu to, jak kulky zasahují auto, což vytváří jiskry. Všimněte si nápisů na pneumatikách. Nedokážu je ale nijak rozluštit, těžko říct co na nich stojí.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 39
Čas: 00:43
Popis: Policisté z LCPD zde střílí na Nika. Všimněte si jednoho policisty, který se otočí k Nikovi zpoza nějakých odpadků. Vidíme také nějaké cedule obchodů. Jedna s obchodem s alkoholem, jiná inzeruje nějakou péči o pleť nebo něco takového a další. Všimněte si také hromady dřeva vpravo.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 40
Čas: 00:44
Popis: Všimněte si muže, jdoucího pravo po chodníku, který střelbu zcela ignoruje. Je to podobný záběr jako ve snímku 39, ale jakoby tento byl zachycen v jiném pokusu dané mise, protože policisté jsou rozmístěni trochu jinak než v shotu 39. Dále se uprostřed zezadu blíží pravděpodobně další policejní auto. Zajímavé je, že dveře svých aut nechávají policisté otevřené, aby se nezdržovali, což je rozdíl oproti přechozím GTA. Opět vidíme cedule obchodů, např. ona s péčí o pleť ("Skin Care"). Vpravo hlásá zeleně osvícený nápis "Jizzy Pub" nebo "Jizzy Jub". V pozadí vpravo můžeme vidět CD, což pravděpodobně označuje nějaký obchod s hudbou. Vpravo nahoře je nápis "Attorney M...", který nejde celý rozluštit.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 41
Čas: 00:44
Popis: Uprostřed v pozadí vidíme zaparkované auto. Uprostřed nalevo pod semafory stojí stánek s hot dogy. Dále zde najdeme telefonní automat, poštovní schránku, kontejner na odpadky, pytel s odpadky, přepravky, zelenou popelnici. Vidíme lékarnu Hove Beach, hospodu "Ale House Est. ...", na níž je z tohoto záběru nečitelný údaj o roku založení.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 42
Čas: 00:45
Popis: Vidíme obchod s oblečením Binco, který známe z předchozího dílu. Samozřejmě budeme mít možnost do něj vstoupit. Nalevo vidíme dva lidi, kteří stojí a baví se spolu. Další člověk vyjde vlevo zpoza sloupu a jde směrem doprava. Vpravo od Binca vidíme nápis "Medical Office" (zdravotní ústav) s telefonním číslem 555-0069. Nad ním je napsáno ještě "Dental Office" (zubař). Cedule ještě více vpravo nese pravděpodobně nápis "Little Garbacho's". Vedle je ještě další nápis, ale ten už nejde přečíst.
V pozadí se mezi dvěma policejními auty objeví vozidlo, které připomíná Dodge Neon. Na konci ulice je vidět kopec. A nakonec si všimněte pohybujícího se stínu nad cedulí "Medical Office" - jde jistě o stín projíždějícího vlaku.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 43
Čas: 00:45
Popis: Všimněte si aut v řadě v pozadí, všechna zaparkovaná. Jedno z nich má některá kola výš - mohl by to být náznak použití hydrauliky. Jsou tu také semafory, elektrické vedení a lampy.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 44
Čas: 00:46
Popis: Na sedačkách je napsáno "Imponte", na poštovní schránce (která je vidět skrz okénko auta) je vidět nápis "Pena". Na začátku tohoto záběru vidíme v pozadí most.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 45
Čas: 00:47
Popis: Vlevo vidíme něco jako šrotiště. Ráfky kol Nikova auta jsou detailně vymodelovány. Na boku policejního auta jsou tři hesla: zdvořilost, profesionalita, respekt (vážnost); a dále nápis "24 PCT 53". Budou všechna auta označena unikátními čísly? Pokud se setkáme s daným policistou jeden den a v honičce mu utečeme, bude si nás druhý pamatovat? Uvidíme. Všimněte si ještě chodce, který v klidu kráčí úplně vlevo.
Na tomto alternativním snímku vidíme červenou cedulku, na které je nějaký obrázek psa a nápis "$1000 pokuta". Všimněte si také semaforu pro chodce a také stítků s názvy ulic na sloupu.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 46
Čas: 00:48
Popis: Na tomto záběru toho moc nevidíme - Niko a další osoba, možná Roman, okna, větrací šachta a něco co by mohla být siréna (na budově).

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 47
Čas: 00:49
Popis: Na tomto snímku vidíme billboard "Slurp Sprunk" (doslova "Chlemtejte Sprunk"), na kterém je dále uvedena cena za jednu láhev. Na tankovacím stojanu vidíme pravděpodobně odraz nějakého kouře. Slogan čerpací stanice zní "Dejte si RON do své nádrže". Pamatujete na budovu RON vlevo nahoře na čtvrtém snímku prvního traileru? V pozadí uprostřed vidíme stožár s anténami.
Na alternativním snímku této scény vidíme ženu, nesoucí tašku a dívající se na Nika.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 48
Čas: 00:50 - 00:52
Popis: Všimněte si lidí sedících na lavičkách. Jeden z nich se pro něco schýbá (třetí zleva). Všude se povalují odpadky. Ve druhém patře budovy vlevo jsou minimálně tři obchody. Na alternativním snímku si vpravo všimněte chlápka opírajícího se o velkou kotvu.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 49
Čas: 00:53
Popis: Poslední záběr, nic zajímavého. Most a nějaké budovy v pozadí, to je vše.

 

 

 

V této sekci je rozebrán třetí trailer GTA 4. Scéna po scéně.
Autorem je Jordan z planetgta.com, Překlad: BlueHawk. Díky oběma.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 1
Popis: Na tomto obrázku sa Socha Slobody pozerá na Liberty city. Nevšimol som si žiadne pohybujúce sa autá v diaľke, čo znamená, že to zrušilo nápad, že by sme mohli vidieť pohybujúce sa veci z veľkej diaľky. V pozadí vidno niekoľko významných budov a park, ktorý je vľavo dole na obrázku. Môže to byť replika Batteryho parku, aj keď sa naň veľmi nepodobá. Taktiež to vyzerá tak, že možno v hre bude aj športový štadión, ktorý môžete vidieť úplne vľavo cez hmlu.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 2
Popis: Loď je najviditeľnejšia vec na tomto obrázku. Je veľmi realistická a pôsobivá. V pozadí je Hove Beach. Môžete si tôto oblasť pamätať z tohto obrázku a tohto. Všimnite si vec, ktorú som zakrúžkoval na tomto obrázku. Tak isto je viditeľná aj tu. Je to vysoká červená, kovová stavba vztýčená k oblohe. Vidíte ju? Je to miesto, odkiaľ môžu skákať parašutisti.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 3
Popis: : Roman vystupuje z auta. Všimnite si konštruktérov vpravo a aj ďalšieho muža stojaceho pri nich a niektorých pohybujúcich sa okolo. Sú tam dve benzínové nádrže, pravdepodobne sú časťou spoločnosti RON, ktorú vidíte po celom meste. Pamätáte si tento obrázok z prvého traileru? Vyzerá to tak, že je to z rovnakej oblasti.
Pozrite si tento alternatívny obrázok, ktorý ukazuje niekoľko ďalších vecí, kým kamera prechádza cez Romana.. Vidíme nápis „BLDG 269“ ako aj „Caution Hard Hat Area“ . Taktiež vpravo je nápis, ktorý je ťažké prečítať, ale vraví „ Deliver______ Warehouse_____.“ Nemôžem prečítať ďalšie dve slová a prvé slovo môže byť „Delivery“. Na rebrík sa dá vyliezť. Ako to viem? Neviem. Ale som si istý, že to tak bude. Roman a Niko sa tu znova stretli.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 4
Popis: Toto je ten istý typ vlaku, ako sme videli v prvom trailery. Všimnite si doky vľavo pod mostom. Je Niko a Roman vo vlaku? Možno.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 5
Popis: Iskry pod kolesami sú obdivuhodné. Škrípanie je tiež super. Vľavo si všimnite budovy v slnešnom svetle, ale aj realistický tieň vlaku vpravo. Svetelné efekty sú perfektné. Opäť verím v to, že Niko a Roman sú vo vlaku.
Caesar: Možná se jedná o pěknou animaci a vůbec, ale kola vlaku se vůbec netočí a je opravdu znatelně poznat, jak vybočují z kolejí. R* opět trochu odflákli :)

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 6
Popis: Roman a Niko vstúpia do Romanovho špinavého apartmánu. Všimnite si rozbité kuchynské dlaždice. Všetko sa zdá špinavé. Nič nie je čisté. Vidíte hrniec, ktorý bol vybratý, ale nie vyčistený? Skrinka je pootvorená. Plagát ženy je v kuchyni na stene. Dúfajme, že Romanovo podpazušie nie je tiež špinavé....pretože je priamo oproti Nikovej tvári.
Pozrite si tento alternatívny obrázok, kde môžete vidieť špinu po celom vypínači na svetlo. Taktiež sa pozrite úplne vľavo. Je tam zábradlie, čo znamená, že sú na poschodí. Hádam, že Roman býva v Hove Beach.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 7
Popis: Pozrite si panoramatický obrázok, ktorý som vytvoril. Ukazuje špinu Romanovho apartmánu. Spojil som dokopy niekoľko screenshotov, aby som to vytvoril. Úplne vpravo si všimnite okno, nad ktorým sú ohnuté záclony, ktoré nevyzerajú veľmi dobre. Všade sú veci. Je tam veľký neporiadok. Sami si to celé prezrite. Na Romanovej hlave môžete vidieť niekoľko samostatne vymodelovaných vlasov. Nemyslím si, že som v nejakej hre videl rozkladaciu posteľ. Toto je možno prvý krát.....

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 8
Popis: Na tomto obrázku nie je veľa vecí, ktoré sme ešte nevideli. Roman hrá, že je hrdý na svoje miesto, ale potom je trochu neštastný. Niko chodí dookola a je pravdepodobne prekvapený, že Roman nežije vo vile. Je tu také pěkně vidět hloubka scény. Vidíte, jak je Roman vůči zbytku záběru mnohem ostřejší?

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 9
Popis: Je ťažké presne určiť, na čo Roman stúpil, ale vyzerá to ako šváb. Všimnite si kalendár s ďalšou ženou v kuchynskej skrinke. Romanova ľavá ruka je tu dobre vymodelovaná. Vyzerá to super oproti starším GTA hrám.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 10
Popis: Na obrázku 10 vidíme sled obrázkov, ako Niko a Roman jazda po Liberty city. Ľudia kráčajú po chodníkoch, jazdia po meste a môžete vidieť aj policajné auto. Vľavo môžete vidieť Liberty Yard. Úplne vpravo je asi zhrbený chodec, možno to je bezdomovec. Nápis vraví „BLDG 127“.
Pozrite si tento alternatívny obrázok, kde môžete vidieť „Choď/nechoď“, asi nejaký druh znamenia na pouličnej lampe cez ulicu. Vidíte aj taxik? Nakoniec sa pozrite úplne vľavo a za autami na budove je nápis „ Deliver“ a posledné písmeno nemôžete vidieť? Vyzerá to ako nápis z tretieho obrázku.

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 11
Popis: Na tomto obrázku si všimnite dve policajné autá zaparkované na kraji cesty. Taktiež si v pozadí všimnite známe miesto. Tento obrázok nám ukazuje priblíženie toho pozadia. Vidíte tu podobu?
Pozrite si tento alternatívny obrázok, v ktorom môžete vidieť ďalšie policajné auto úplne vľavo. Je to Broker ako hovorí nápis? Možno The Broker Police Department (Policajná stanica Broker).
Pozrite si ešte tento alternatívny obrázok. Vidíte to v pozadí? Je to most ako aj ďalšie veci, ktoré ťažko rozpoznáme. Vidíte strážnika v uniforme s čiapkou?

Shot z traileru GTA 4 Snímek č. 12
Popis: Niko a Roman jazdia popri rovnakom