GTA 4

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH GTA 4

Tipi a Tryky

Různé

Mapy ve hře

Přímo ve hře najdete mapy skrytých balíčků, zbraní atd. Stačí se ve hře podívat na www.whattheydonotwantyoutoknow.com

Koupě oblíbené písničky

Pokud uslyšíte v rádiu hrát píseň, která se vám líbí, stačí poslat kód ZIT-555-0100 nebo zavolat na telefonní číslo 948-555-0100. Ihned obdržíte zprávu s názvem a autorem písně. Písničku si pak můžete koupit přes Rockstar Social Club nebo přes Amazon MP3.

Tipy od Biggyho (děkujeme!)

Rychlá pomoc přes 911

Pokud nutně potřebujete policejní auto, hasičské a nebo sanitku, tak volejte pomocí svého mobilního telefonu číslo 911, kde Vám operátor dá možnost vybrat si z těchto tří. Po krátkém rozhovoru o tom, kde jste přijede požadovaný vůz většinou s dvěma příslušníkama.

Nekoněčně peněz z mrtvoly

Jděte na nějaké místo, kde je velký provoz aut. Počkejte na někoho, kdo vám dá peníze, když ho zabijete. Zajistěte blokováním ulice, aby se k mrtvému nedostala sanitka, aby ho neuzdravila ! Vemte si peníze, které z něj spadly, krátce na to utíkejte na krátkou vzdálenost směrem od něj a pak se zase vraťte. Jeho peníze, které jste právě vzali jsou opět na zemi a můžete si je vzít znovu. Takto to můžete opakovat do nekonečna. Podle určitých informací to funguje jen na lidi z ATM, takže to není zaručeno.

Strip klub - jak na holky :)

Pokud jste ve Strip klubu a chytnete dobrou dívku k soukromému tanci, tak po posledním třetím tanečku s její společnicí Vám dá možnost si na ní šáhnout, pokud je opravdu vzrušená.

Rychlý únik policii

Policajti ani v tomto díle nepobrali nijak zvlášť moc inteligence, takže pokud Vás pronásleduje třeba 5 vozidel, nebo i víc či míň, tak si stačí najít nějaký "skokánek", čímž je určitě setřesete, jde to taky hezky na kruhovém objezdu v Brokeru, kde z jedné strany skočíte a pokud se dobře vyhnete patníkům, tak máte vystaráno, pak už je stačí uniknout ze zvýrazněné oblasti a chvilku počkat.

Doplnění zdraví

Pokud máte trable se zdravím, stačí poblíž v okolí nebo i při misi najít automat s nápoji či s jídlem, restauraci, hospodu a nebo pokud máte víc času tak nějakou prostitutku, mnohdy se to při zdlouhavých a velice akčních misích vyplatí, protože zdraví utíká poněkud rychleji než v předchozích dílech.

Překvapení v Soše Štěstí

Na hlavu Statue of Happiness lze vyletět za pomocí helikoptéry. Pokuste se přistát přímo na její hlavě a vystoupit. Najdete zde nápis "No Hidden Content Beyond This Point" (Zde není žádný skrytý obsah), ale to je lež! Odsud se můžete dostat do vnitřku již zmiňované hlavy sochy ... najdete v ní malé překvapení v podobě velkého rudého bijícího srdce ! Jak podlézavé :)

Vozidlo "Rastah Color Huntley SUV a helikoptéra

Pokud chcete zpřístupnit unikátní vozidlo "Rastah Color Huntley SUV", dovezte všech 10 balíčků v "Delivery Missions". Stejně tak to můžete udělat se zpřístupněním helikoptéry s názvem "Annihilator Helicopter", kdy musíte zabít všech 200 létajících krys (mapy jsou ZDE a ZDE)

Jak opravit motor?

Pokud se Vám rozbije motor a nechce nastartovat, tak přímo z auta zavolejte na 911 a Váš engine bude obnoven.

Karate Kid

A teď se trochu pobavíme, pokud se vrtulníkem dostanete do oblasti vyznačené na této mapě ZDE, uvidíte legendárního Karate Kida kopajícího do skály, můžete ho dokonce i zabít :)

Bonusy od zadavatelů

Tady jsou bonusy, které dostanete od svých zadavatelů za určité procento oblíbenosti (přátelství):

 • Dwayne: Odemčeno při 60%. Zavolejte Dwaynovi a nechte si dovézt auto plné členů gangu, kteří Vás budou bránit.
 • Packie: Odemčeno při 75%. Zavolejte Packiemu a on Vám zadarmo do auta namontuje bombu.
 • Roman: Odemčeno při 60%. Zavolejte Romanovi a on Vám pošle taxíka, který Vás odveze zdarma !
 • Little Jacob: Odemčeno při 60%. Nyní můžete od Little Jacoba levně nakupovat zbraně.
WWW adresy

Seznam všech WWW adres, které můžete najít na internetu v Liberty City:

www.Littlelacysurprisepageant.com, www.bigdog.blogsnobs.org, www.darksoullock.blogsnobs.org, www.eddielowfilthslayer.blogsnobs.org www.fefighter2008.blogsnobs.org, www.inyapuper.blogsnobs.org, www.liberatedwoman.blogsnobs.org, limevenus.blogsnobs.org, mail.eyefind.info, pychakilla.blogsnobs.org, www.a-thousand-words.net, www.americantravelguide.net, www.antfarmcam.net, www.area53site.com, www.artthrob.org, www.autoeroticar.com, www.babiesovernight.com, www.beanmachinecoffee.com, www.blogsnobs.org, www.bruciesexecutivelifestyleautos.com, www.bulimialovers.com, www.burgershot.net, www.chiropracticovernight.com, www.craplist.net, www.designerslave.com, www.domestobotlovers.com, www.dragonbrainthemovie.com, www.easterislandcoverup.com, www.eatbiglogs.com, www.elchamucoroboto.com, www.electrictit.com, www.electronicwritingtablet.com, www.erisfootware.com, www.eugenicsincorporated.com, www.eunux.net, www.eyefind.info, www.fantasyleaguebatswingers.com, www.fistfans.com, www.flyhighpizzapie.com, www.freejames.org, www.friendswithoutfaces.net, www.fruitcomputers.com, www.gloryholethemepark.com, www.goldberglignerandshyster.com, www.golfloversonline.net, www.grype.org, www.hand-jobs-online.com, www.happyfarmersupplies.com, www.heritagenothate.org, www.homecremation.com, www.homeworkfriend.org, www.hornyhighschoolreunions.com, www.huganimals.com, www.ilovetoblow.org, www.krapea.com, www.leftover-vacations.com, www.libertycitypolice.com, www.libertycityrealestate.net, www.libertytreeonline.com, www.liesdamnlies.net, www.lipurgex.com, www.littlelacysurprisepageant.com, www.lootandwank.com, www.love-meet.net, www.loveyourmeat.com, www.money2makemoney.com, www.modderstotallyrule.com, www.myonlineme.com, www.myroomonline.net, www.onlineradiorevolution.com, www.our-own-reality.com, www.outdatedtastes.com, www.outsourceforamerica.com, www.peepthatsh*t.com, www.pinktorpedo.org, www.piswasser.com, www.pointclickshipabitch.com, www.poker-in-the-rear.com, www.publiclibertyonline.com, www.redwoodcigarettes.com, www.roidsforlittleboys.com, www.rustybrownsringdonuts.com, www.sh*tster.de, www.sprunksoda.com, www.stopshavingnow.net, www.thebankofliberty.com, www.tobaccofacts.net, www.vipluxuryringtones.com, www.weazelnews.com, www.whymommygotfat.com, www.yourmexicandoctor.com, www.yournewbabysname.com

Jak na bezpečnější krádež auta?

Když jdete se svým přítelem za nějakou zábavou nebo plnit mise a potřebujete ukrást nějaké auto, tak si postupujte jako normálně, ale když se již Niko snaží rozbít okénko, tak to zrušte, Váš společník to totiž na druhé stran udělá za Vás, pak už stačí jen nastoupit. Zkoušel jsem to i před policií a stíhat mě nezačali a to i když se spustil alarm :)

Helikoptéra

Nemůžete-li ve hře najít helikoptéru, zejména pokud jste teprve na třetím ostrově, tak zajeďte na Helipad, kde si můžete zaplatit za 150$ vyhlídkový let s pilotem, ovšem pokud ho zabijete, tak si helikoptéru můžete vzít :). Taková malá rada, pokud sbíráte body na XLIVE, tak stačí přeletět na 4 nedostupný ostrov v počátcích hry, tím získáte 6 hvězdiček a pokud takto budete lítat po Liberty City po dobu minimálně 5 minut, dostanete 40G za archievment "One Man Army", je to tedy 3 nejvyšší počet bodů, který za archievmenty můžete v této hře získat :)

Doplnek k WWW

Chtěl bych něco doplnit k webovkám v GTA IV, a to stránku www.whattheydonotwantyoutoknow.com, ZDE je img z jejího vcelku užitečného obsahu :)

Strašení lidí

Taková maličkost, když jste k někomu čumákem auta, tak rozsviťte dálková světla i ve dne, uvidíte jak se lekne, stejně tak je to podle citlivosti troubení v autě, třeba u kamionu ten člověk někdy i spadne na zem leknutím :) . Jo a ještě, pokud vezmete hasičské auto (lze přivolat díky číslu 911 a pak ukrást), tak můžete stříkat vodní dělem na lidi, ten jejich křik a výrazy i pohyb jsou nepopsatelné :D

Hot Coffee is good

Tak dáme si malej Easter Egg, ne ? :D Je to jen taková narážka na kauzu Hot Coffee v GTASA, určitě jste si toho ve hře všimli, kdy jdete k Michelle domů po jejím pozvání na "kafe", užíváte si sexu a ona křičí, že jí má Niko ještě něco říct, no tak Niko na závěr řekne "Hot Coffee is good !". Možná to není narážky, možná jo, ale ve hře je takových blbůstek hodně, dokonce i narážka na známého právníčka :D

Kde hledat lepší auta?

Pár tipů, kde hledat lepší auta ve hře

 • Vylepšený Sentinel: Najdete ho u Ray Boccinovy restaurace při plnění mise "Late Checkout"
 • SuperGT: V druhé misi pro Floriana, kde ho máte zabít si po jeho zavraždění můžete auto převzít, pokud ho nezničíte.
 • Tourismo: Napravo v ulici od savehousu na Aloquinu, poblíž východní pláže
Odemčené možnosti

Seznam odemčených možností díky přítelkyním:

 • Kiki: Odemčeno při 80%. Pokud nyní máte hledanost do 3 hvězdiček, stačí Kiki zavolat a ona Vám je odstraní, velmi užitečná věc !
 • Carmen: Odemčeno při 80%. Zavolejte Carmen a ona vás zadarmo uzdraví.
 • Alex: Odemčeno při 80%. Alex Vám dá možnost nakupovat jakékoliv oblečení ve městě s 50% slevou.
Tričko Sochy Štěstí

Chcete tričko Sochy Štěstí ? Dopravte se k ní a vyjděte do 2. podlaží, kde jsou zavřené dveře, projděte skrz ně, hra se začne chvilku načítat a budete na sobě mít pěkné nové tričko :)

Minigolfové hřiště

Leťte na Coney Island (Firefly Island), najdete tam minigolfové hřiště, které je poskládáno z malých baráčků a věciček z GTA 3, VC a GTASA :)

Nezničitelnost Secury Car

Když jsem jel první závod pro Brucieho, tak jsem ihned po ukončení závodu nastoupil do Secury Car, které je normálně sice obrněné, ale i potom co jsem Brucieho zavezl domů tak bylo nezničitelné, zkoušel jsem do něj 10x střílet raketometem a pořád se nic nedělo.

Jak rychle vydělat?

Návod na rychlé vydělaní pěněz, za pár minut 10 000$.

 • Krok 1: Vemte si taxík a jeďte do obchodu Perseus na Pyrite Street na Bismarck Avenue.
 • Krok 2: Jděte do Grotti Carshopu (obchodu s auty).
 • Krok 3: Rozbijte okno na východní straně od stromu, kousek od něj najdete zaparkované Turismo. (Zkuste se vyhnout získání levelu hledanosti pro větší bezpečnost.)
 • Krok 4: Jeďte s tímto autem do "Stevie's car shop", a řiďte VELMI OPATRNĚ. Nejrychlejší cesta je přes Charge Island bridge do Bohanu.
 • Krok 5: Zaparkujte auto v obchodě a dostanete $10,000 + (možná ještě víc, pokud auto opravdu nepoškodíte cestou).
 • Krok 6: Vemte si taxík znovu a opakujte dle potřeby.
Jak rychle vydělat 2

Mám další měnší tip jak si vydělat za minutku zhruba 10-15 tis. dolarů, a to tak, že si na mapě vyznačíte roh ulic Lockowski Ave a Keneckie Ave, je to na severo-západě ostrova Alderney, vezmete si taxík a přeskočíte jízdu, abyste se tam dostali co nejdříve, jde o autosalon s názvem AUTO EROTICAR, kde u zhruba 5 aut leží balíčky peněz, které obsahují mnohdy i více jak 7000 $, dle náhody. Pak stačí zajet například do safehousu, uložit hru a zopakovat. Je to jednoduchý způsob jak si vydělat bez nějakého wanted levelu.

100% zdraví a brnění

Nastupte si do Mr. Tasty zmrzlinářského auta, jeden ze songů, který toto auto hraje se jmenuje GTA Theme, pokud při tomto songu zavoláte na číslo ZiT, pošle Vám SMS s ködem, který když zadáte jako číslo v mobilu, dostanete 100% zdraví a brnění.
Další užitečné tipy a triky najdete na našem Fóru. Biggy neustále přidává další a dalsí ;)