GTA 4

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH GTA 4

Liberty City

Liberty City je jediným městem v GTA 4, jde o současný a velmi reálný New York.

Obecně o Liberty City

Screen

V GTA 4 tedy narozdíl od GTA-SA nenajdeme žádné pouště, vesnice ani nic podobného. Mapa je sice celkově menší než v GTA-SA, ale město je mnohem více propracované, ať už se jedná o jednotlivé stavby nebo celkovou atmosféru. Celé město se neuvěřitelně proměňuje se světlem, při východu slunce působí úplně jinak než při západu, nemluvě o rozdílu mezi dnem a nocí..

Dan Houser z R* řekl o New Yorku "Je to prostředí, které nebylo nikdy propracováno do takové hloubky. Ze všech lokací, které přicházely v úvahu byl New York nejzajímavější, nejpůsobivější. Má všechny vlastnosti které dříve nemohly být dány do hry".

Z New Yorku byly převzaty 4 čtvrtě, jejich jména jsou pozměněna takto: Brooklyn = Broker, Manhattan = Algonquin, Queens = Dukes, The Bronx = Bohan. Navíc je součástí Liberty City část New Jersey, jako Alderney. Rockstar předělal i jména některých budov a památek - budova MetLife se ve hře jmenuje Getalife, Socha Svobody je Socha Štěstí a DUMBO (Down Under the Manhattan Bridge Overpass) je BOABO (Beneath the Offramp of the Algonquin Bridge Overpass).

Screen

Městu dodává na reálnosti také to, že se chodci mohou chovat mnohem variabilněji než dříve. Můžete je vidět kouřit, telefonovat, nebo třeba jen sedět na lavičce. Zkrátka nechodí jen tak po ulici sem tam ale je na nich vidět že opravdu žijí, díky čemuž žije i celé město. Navíc každá ulice má v GTA IV svoje jméno, takže město se ještě víc přiblíží realitě.

Mapa Liberty City


Alderney

Alderney je v Liberty City verze New Jersey. Je to bohatá, avšak klidná čtvrť. Je to v podstatě velká obytná zóna, nenajdete tu žádné mrakodrapy jako v Algonquinu. Spíše stromy a přírodu.

Liberty Ferry Terminal

Liberty Ferry Terminal

Tento trajektový přístav je odvozen od Hoboken Ferry Terminal v Hobokenu (v New Jersey). V GTA 4 ho tedy najdeme v Alderney.

ZIT

Informace již brzy

The Men's Room

Informace již brzy

Sprunk

Informace již brzy

The Booth Tunnel

Informace již brzy

Our Own Reality

Informace již brzy

Algonquin

Algonquin je v Liberty City verze newyorkského Manhattanu. Tady najdete mnoho známých a populárních budov a objektů, jako například Times Square, Empire State Building, Chrysler Building, katedrálu svatého Patrika a další.

Star Junction

Screen GTA IV

Star Junction, tak je v Liberty City pojmenováno známé Times Square. Nachází se v Algonquinu a stojí na něm divadlo s názvem Thespian Theatre, které hraje představení T.S Pirate. Dále tam najdeme obchod s fotoaparáty a kamerami Liberty Cameras. Na cestě do Rotterdamu (kde žije Little Jacob) potkáme bar Bahama Mamas.

Algonquin Bridge & BOABO

BOABO

Algonquin Bridge (Algonquinský most) je v Liberty City verze Manhattan Bridge (Manhattanský most). Spojuje Algonquin (Manhattan) a Broker (Brooklyn).
"BOABO" (Beneath The Offramp Of The Algonquin Bridge Overpass) je GTA 4 verze "DUMBO" (Down Under The Manhattan Bridge Overpass)

Thornton Building

Thornton Building

Ve skutečnosti se jmenuje Flatiron Building. V GTA 4 ji najdeme v Algonquin (ve skutečnosti Manhattan).

GetaLife budova

BOABO

Známou budovu Metlife předělal R* na GetaLife.

Majestic Hotel

Informace již brzy

Goldberg, Ligner & Shyster

Informace již brzy

Super Star Cafe

Informace již brzy

Whiz Wireless

Informace již brzy

Middle Park

Informace již brzy

Předělaný Central Park.

Love Meet

Informace již brzy

Weazel News

Informace již brzy

IF 99

Informace již brzy

K 109 The Studio

Informace již brzy

Liberty City Hardcore

Informace již brzy

Broker

Jedná se o předělávku newyorkské čtvrti Brooklyn. V této čtvrti na začátku Niko bydlí, konkrétně v základně taxislužby svého bratrance Romana (první safehouse).

Broker Bridge

Screen GTA IV

Kopie téměř dva kilometry dlouhého Brooklynského mostu, jednoho z nejstarších visutých mostů v USA, spojuje Algonquin (Manhattan) a Broker (Brooklyn).

69th Street Dinner

Informace již brzy

Liberty Swingers

Informace již brzy

Electrochoc

Informace již brzy

Vladivostok FM

Informace již brzy

Dukes

Dukes je v Liberty City verze newyorkského Queensu.

Steinway Beer Garden

Informace již brzy

Bohan

Bohan je v Liberty City verze newyorkského Bronxu.

Další informace již brzy

Happiness Island

Statue Of Happiness

Statue of hapiness

Statue Of Happiness, neboli Socha Štěstí, je předělávka známé Sochy Svobody (Statue Of Liberty).

Carney Island

Carney Island

Carney Island v Liberty City je Coney Island v New Yorku. Najdeme na něm zábavní park s přístupnými atrakcemi, například Screamer rollercoaster, který se ve skutečnosti jmenuje Cyclone roller coaster.

Charge Island

Informace již brzy

Ostatní známé stavby

V Liberty City najdeme samozřejmě více či méně věrné předělávky známých „památek“ reálného New Yorku, zde je jich pár popsáno.

St. Patrick's Cathedral

St. Patrick's Cathedral

Známý kostel, který se objevil už v GTA III. Můžeme ho čekat o mnoho propracovanější.